Raporty

Konsumeryzacja IT – publikacja do wzięcia

IDC szacuje, że do 2015, blisko 55% urządzeń wykorzystywanych w firmach będzie należało do pracowników. Ale czy każdy szef IT może sobie (i firmie) pozwolić na to, by być tak liberalnym? O wielu różnych aspektach tego trendu można przeczytać klikając w link i pobierając pełną wersję raportu: Konsumeryzacja IT.

 

 

Reklamy

One thought on “Konsumeryzacja IT – publikacja do wzięcia

  1. Czytając ten artukuł, mam wrażenie, że ta tendencja w IT, to wynik obniżania sie kwalifikacji personelu i wygodnictwa, czyli nic dobrego. Proszę się zastanowić, jak wprowadzanie do firmy własnego sprzętu obniża bezpieczeństwo danych i jakie zadania stawia przed administratorami bezpieczeństwa danych…to jest dla nich horror i najmroczniejsza wizja powodowana wygodnictwem personelu.
    Równie negatywne zdanie mam o rozwiązaniach cloud computing i wirtualizacji środowiska pracy, bo zmierza to do tego, że „wielki brat” ma nas w garści i wie o nas wszystko, a zapewnienia o poufności danych to przecież mrzonka dla naiwnych ludzi. Nie wspomnę juz o fakcie odcięcia całości firmy od danych w przypadku awarii lub ataku hackerskim.
    Obie te tendencje to według mnie pomyłka, która odbije się destruktywnie na systemie za jakiś czas i oby firmy nie odczuły tego zbyt mocno.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s